Nový MacOS Monterey se zatím úspěšně vyhýbá jakékoliv kritice!


 


Poměrně nedávno se na zařízení Apple dostal ve velkém měřítku nový operační systém MacOS Monterey, který čekal na zveřejnění a vydání nových strojů iMac. Ve všech pádech bylo očekávání vysoké nejen díky designu, ale i díky novým funkcím.

Především v ohledu bezpečnosti totiž slíbili vývojáři společnosti Apple opravdu velký pokrok. A podle jakýchkoliv reakcí fanoušků se zdá, že tento pokrok opravdu dokázala společnost Apple bez sebemenších problémů splnit.

Lepší design i ikony aplikací

Lepší design je rozhodně jednou z těch věcí, které stojí za zmínku přednostně. Monterey se rozhodl využít potenciálu nových strojů Apple do naprostého maxima a tak na vás vždy vyletí myriáda barev a tónů.

Celou paletu navíc podtrhává i fakt, že si můžete užívat nových ikon. Kvalitní art s dobrým propracováním dokázal poměrně dost oživit operační systém i pracovní plochu jako takovou. MAC je tak opět o něco zajímavější.

Bezpečnostní prvky, kam se jen podíváte

Bezpečnost je ale stále aktivnější téma. Ačkoliv je společnost Apple z tohoto pohledu dlouhé roky před konkurencí, tak nezapomíná vylepšovat systémy i v tomto ohledu. A člověku by se chtělo říci, že díky bohu!

Když se podíváme na update log a nové informace o novém operačním systému pro MAC, tak vás překvapí množství nových bezpečnostních funkcionalit. Od skrytého e-mailu až po ochranu před krádeží, předání stroje a účtu dědicům až po kryté přístupy online. To vše Monterey nabízí nejen na MAC, ale také na celou řadu dalších zařízení, které vycházejí ze stejného jádra systému. Mnohé systémové funkce jsou sice ještě ve fázi zdokonalování, ale jejich funkce je už nyní perfektní. Pravidelné aktualizace navíc přidávají do Monterey opět nové funkcionality se zaměřením na všeobecné využívání výpočetní techniky.


 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.Nahoru - Na začátek