Nové přístroje MacBook Air by měly obsahovat modernější čip M2!


 

Nedávno proběhl dlouho očekávaný Apple event, v rámci kterého došlo na představení nejedné novinky z kuchařky společnosti Apple. Novinky se týkali hlavně nových MacBook a počítačů MAC a vše se vztahovalo na tento rok. A to nejen kvůli dlouho odkládanému zveřejnění operačního systému Monterey iOS.

Čekalo se ale také na to, že se ukáží první informace ke strojům MacBook Air, které se mají ukázat na trhu v roce 2022. Jedna z těch nejlepších zpráv se opravdu potvrdila. A to fakt, že by měl nový MacBook Air obsahovat rovnou výborný čip M2!

Novinka, která posouvá hranice Apple MAC

Celkově je pro MAC a další produkty společnosti Apple kvalitnější čip velkou novinkou. Již dlouho totiž fungovala sada čipů M1, která se vyloženě hodila pro účely výkonných počítačů s přihlédnutím na to, že si MAC dává velký pozor na výsledné teploty a spotřebu.

Tím se například dost výrazně odlišuje od konkurence, která se ve světě tvorbou chipsetů zabývá také. Zatím co společnosti Intel si nebere servítky s poměrně dost vysokým napětím na procesoru i dalších komponentách, tak AMD zase nechce odejít od své pověsti spolehlivého „radiátoru“. M1 sice byla kompromisem obojího, ale čekalo se na další posun.

Čip M2 je dokonalým středem mezi výkonem a šetrností

Možná vás to překvapí, ale výkon a šetrnost opravdu může jít ruku v ruce. Čip M2 to dokazuje konkurenci po celém světě. Prozatím nejsou k dispozici žádné konfigurace a ani oficiální čísla ještě neznamenají finální hodnoty čipů M2.

Už nyní je ale jasné, že se tyto modernější čipy dokáží popasovat s vysokým výkonem i v případě, kdy na přenosných zařízeních nebudou mít k dispozici takové napětí nebo prostor pro kvalitní chlazení. M2 by tak mělo být průlomové právě pro menší přístroje MacBook nebo iPad.


 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.Nahoru - Na začátek