MacBooky pro letošní rok doznaly několika důležitých designových změn


 

Stejně jako každý rok, se i letos MacBook posunuly opět o kousek dál nejen funkcionalitami a vybavením, ale také samotnou vizáží. Sice letos nejde o zásadní zásahy do čistého designu MacBook, ale nutno zmínit, že mnohdy tyto změny vedou k podezřívavosti u těch, kteří je neznají.

 

Typickým příkladem může být odebrání nápisu na spodním rámečku obrazovky. Mnozí se tak mylně domnívali, že nejeden MacBook na bazaru byl pouhou náhražkou, protože oproti všem dalším sériím zde chyběl nápis MacBook s označením série. To je ale jednou z několika designových novinek, které si Apple připravil.

 

Nápis ale nezmizel! Jen se trošku posunul

 

Úplně odebrat nápis s označením série by ale rozhodně nebylo nejrozumnější. Už jen proto, že se při následném prodeji nevyhnete tomu, že byste museli notebook dlouze zkoumat a hledat specifikace. Nápis MacBook si ale nový MAC namísto displeje přesunul na spodní víko. Je tak ukrytý a nenarušuje nijak ladné proporce hliníkového těla s dokonalým zpracováním.

 

Ražení Macbook se sérií je ale velice dobře viditelné jakmile jej otočíte. Možná je trochu škoda, že je schované vzhledem k estetičnosti provedení. Odebrat ale legendární jablíčko z víka notebooku na úkor označení série, by určitě byla velká chyba.

 

Výraznější rysy novým MAC rozhodně sluší!

 

Výraznější rysy jsou jednou z věcí, které nové MacBook rozhodně zdobí. V první řadě je potřeba zmínit, že i když byla vždy klávesnice černá, tak její podklad byl v barvě zbytku notebooku. To se ale mění a i podklad klávesnice je v černé.

 

Zajímavý prvek narušuje lineárnost notebooku a přidává mu grafické rozměry navíc. Výraznější rysy navíc najdete na naprosté většině plochy notebooku už jen proto, že Apple pro letošní stroje MAC vybral hranatější design. MacBook se tak i lépe drží

 


 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.Nahoru - Na začátek