Hlavní Informace Ohledně Příslušenství K MacBooku


 

MacBook je stejně jako každý jiný notebook samostatné zařízení, ale existuje mnoho příslušenství, které jeho používání usnadňuje. V našem dnešním článku přinášíme základní informace ohledně příslušenství, které musíte znát, pokud MacBook budete používat na denní bázi.

Průzkum příslušenství

MacBook můžete používat jako samostatné zařízení, ale v některých situacích to může být dosti nepohodlné. Někdy je pohodlnější mít samostatnou myš místo trackpadu nebo bezdrátová sluchátka místo vestavěných reproduktorů.

A to je jen pár příkladů, protože příslušenství k MacBookům je mnohem víc. V dnešním článku se zaměříme na některé z nejužitečnějších, které vám pomohou MacBook více využít – bez ohledu na to, jaký model máte nebo plánujete koupit.

Dvě kategorie

Příslušenství k MacBookům se dělí do dvou kategorií. Do první kategorie patří příslušenství, které rozšiřuje možnosti notebooku. Patří mezi ně zařízení, jako je myš, přídavná klávesnice, sluchátka a dokonce i monitor. Do druhé kategorie patří příslušenství, které chrání MacBook před poškozením nebo ho bezpečně přepravuje. Patří mezi ně různá pouzdra, brašny a obaly. MacBook Pro 13″ je příkladem zařízení, pro které si můžete koupit speciální pouzdro.

Porty a adaptéry

Apple se snaží o miniaturizaci a minimalismus, takže na nejnovějších modelech MacBooků M1 nenajdete mnoho portů. Pro připojení jakéhokoli kabelového zařízení můžete potřebovat speciální adaptér. To platí pro zařízení, která nepodporují standardy USB 3 nebo Thunderbolt / USB 4, což jsou jediné konektory dostupné na nejnovějších modelech MacBooků. Pro připojení k jinému konektoru, který vaše zařízení podporuje, můžete potřebovat adaptér USB-C.

Na internetu se objevily zprávy, že Apple plánuje představit nové MacBooky s portem HDMI a čtečkou paměťových karet SD. Uživatelé notebooků Apple by se pak mohli rozloučit s dosud používanými adaptéry USB-C / HDMI. Adaptér na kartu SD by také ztratil svůj smysl. Zda jsou tyto zvěsti pravdivé, se dozvíme v nejbližší době.


 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.Nahoru - Na začátek