Dokážete si představit špičkový notebook bez touchbaru? Apple si to představit dokáže!

MacBook Pro

 


Ve světě informačních technologií už celé roky potkáváme neustálé pokusy o zdokonalování technologií a ukázky nového a nového. Mnohdy tyto pokusy dopadají dost špatně a v následujících letech a sériích se výrobci vracejí zpátky k ověřeným metodám.

Jednou z takových podivných pokusných sérií by například mohla být i série drahých notebooků, které i přes slušnou úhlopříčku nebudou mít touchbar. Jenže to by za tím nesměli stát vývojáři společnosti Apple, kteří moc dobře ví, co dělají.

MacBook Pro bez touchbaru

MacBook Pro přicházející během podzimu roku 2021 totiž bude notebookem, který bez touchbaru bude. V zámoří takové modely moc dobře znají a nutno uznat, že nemají vůbec špatné recenze ani výsledné hodnocení od uživatelů. Jde zkrátka jen o něco nového, co by možná nemuselo vonět českému klientovi, ale časem se s tím dokáže sžít a dost možná také pozitivně uvítá funkce a technologie, které namísto touchbaru přijdou. Pokud jste si totiž mysleli, že Apple namísto touchbaru nechá jen prázdnou díru, jste velice na omylu!

Více chytrých funkcí okamžitě po ruce

Přechod z touchbaru na klasické funkční klávesy pochopitelně nebyl jen výsledkem rozmarné nálady jednoho designéra či konstruktéra. Naopak se jedná o velice inteligentní úsporu prostoru. Chytré displeje, jakým touchbar je, totiž dokáží ukrást poměrně dost prostoru a navíc zatížit o něco více systém, než funkce klasických kláves. Jsou pochopitelně také zranitelnou součástí notebooku.

Výsledný přechod na chytré klávesy místo standardního touchbaru i MacBook Pro pomůže zlepšit větrání a technologické řešení vnitřku nového MacBook. Díky tomu zůstanou zachovány i takové oblíbené vlastnosti jako je například jeho minimální tloušťka uvnitř kvalitního kovového těla.


 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.Nahoru - Na začátek