Bezpečnostní funkcionality, které nabízí operační systém Monterey v posledním release


 

Pro počítače společnosti Apple přišly v posledním roce mnohé důležité novinky. Jednou z nich je oficiální předvedení čipů M2, které teprve pro MAC a další stroje najdou plné uplatnění. Druhou z nich dlouho očekávané odkrytí operačního systému Monterey.

Ten si vede v očích uživatelů opravdu dobře a nutno dodat, že kvůli tomu neusíná na vavřínech. Naopak se dá říct, že se vývoj celého systému posouvá stále nebojácně kupředu a výrazného zlepšení se dostalo i doméně společnosti Apple – bezpečnosti.

 

MAC a nový anonymní mód je ještě lepší

 

Jednou z nejlepších funkcionalit nejen pro MAC, ale i pro další počítače a přenosná zařízení Apple, je také funkcionality Private Relay. Ta se dá přeložit do češtiny jako osobní relace a nabízí možnost anonymního režimu v dost pokročilém provedení.

 

Konkrétně jde o to, že v tomto režimu používají všechny funkcionality počítače dostupné prostředky k tomu, aby bylo jeho trasování víceméně nemožné. Může docházet například k simulovanému zaměňování adresy IP, jejímu skrývání v některých sítích nebo dokonce i skrývání mnohých hodnost. Ve finálním součtu to znamená, že by pokus o stopování počítače v majoritním počtu případů dopadl neúspěchem kvůli minimálnímu počtu vodítek.

 

Lepší ochrana emailu ve všech ohledech

 

Ochrana emailu je ve virtuálním světě důležitá už jen proto, že je důležitou součástí online identity. Pokud se podíváme na nové funkcionality, tak se konečně odemyká možnost skrytí emailu mimo Apple ID. To byla funkce dlouho dostupná jen v některých aplikacích, ale nikoliv plošně. K tomu je ale potřeba přičíst i mnohem lépe chráněnou emailovou schránku. Ta by nově měla umět například detekovat software hlídající klikání kláves, který by mohl fungovat jako pomyslný odposlech.

 

 


 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.Nahoru - Na začátek